img

Meguiar's - historia sukcesu

Firma Meguiar's

Chcąc poznać historię firmy Meguiar's należy cofnąć się w czasie o jakieś sto lat. Właśnie wtedy Frank Meguiar założył niewielkie laboratorium oraz wytwórnię politury. Dziś na czele firmy stoją przedstawiciele czwartego już pokolenia, a w 2001 roku hucznie obchodzono stulecie jej istnienia. Co więcej, Meguiar's to obecnie jeden z najważniejszych na świecie podmiotów odpowiedzialnych za produkcję środków przeznaczonych do pielęgnacji powierzchni.

Rodzinna firma

Choć wiele przedsiębiorstw zaczyna jako firmy rodzinne, zaskoczeniem nie powinno być to, że utrzymanie się na rynku nie jest w takim przypadku proste. Kryzys następuje już na etapie drugiego pokolenia. Owszem, nie brakuje podmiotów, które wiedzą, jak go przezwyciężyć, nawet takie firmy rodzinne tracą jednak dynamikę charakterystyczną dla ich rozwoju.

Jak więc możliwe, że Meguiar's radzi sobie tak dobrze?

Potomkowie Franka uważają, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim pasja i przekonanie, że to, co robią jest wartościowe i słuszne. Przedsiębiorstwo, które jest postrzegane jedynie jako biznes, w pewnym momencie musi upaść. Jeśli jednak jest po prostu celem samym w sobie, można liczyć na jego dynamiczny rozwój. Meguiar's od samego początku była zresztą firmą skazaną na sukces. Już jej założyciel musiał zmagać się z problemem nadmiaru, a nie niedoboru zamówień, a praca całej rodziny koncentrowała się przede wszystkim na tym, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Produkty samochodowe

Co ciekawe, założyciel firmy okazał się wizjonerem. W czasach, w których do nowinek podchodzono z dużą ostrożnością, w szczególny sposób zainteresowały go coraz modniejsze wozy bez koni. Dziś Meguiar's to firma, która może się pochwalić bardzo mocną pozycją na rynku wosków samochodowych, pozycja ta nie byłaby jednak aż tak silna, gdyby nie ta fascynacja.

Kosmetyki samochodowe

Frank Meguiar, Jr. Dbał nie tylko o rozwój firmy, ale i o to, aby nie zatracić przekonania klientów o tym, że proponuje ona jedynie te rozwiązania, które charakteryzuje bardzo wysoka jakość. Jego celem było więc dążenie do tego, aby sprzedawać jedynie te produkty, co do których nie ma wątpliwości, że są najlepsze. Dziś przedstawicielstwa firmy można znaleźć na całym świecie, a firma cieszy się uznaniem najbardziej szanowanych producentów samochodów.

Robert Antkowiak

Redakcja Meguiars.com.pl

Zobacz również