img

Zobacz jakie warunki termiczne najbardziej sprzyjają nakładaniu produktów ściernych, politur i wosków Meguiar’s!

Wpływ temperatury na powierzchnie samochodu

Kiedy mówimy o optymalnych warunkach, w jakich powinno nakładać się produkty ścierne, politury oraz rozmaite woski, powinniśmy wziąć pod uwagę temperaturę powierzchni, otoczenia, wilgotność, ruch powietrza, a także to, czy dana powierzchnia jest bezpośrednio oświetlana przez światło słoneczne. Najbardziej korzystny zakres temperatury powierzchni, który pozwala na nakładanie produktów ściernych, politur oraz wosków waha się od około 15 do około 27 stopni Celsjusza. (https://sklep.motogo.pl/meguiars-m12) Istotne jest, aby powierzchnia nie była ani zbyt zimna, ani zbyt gorąca w dotyku.

Pracując właśnie w takich warunkach, doskonałe rezultaty można osiągnąć niezależnie od tego, jaki produkt firmy Mequiar’s będzie się stosować. Warto wiedzieć, że produkty tej marki pracują naprawdę łatwo również przy zdecydowanie szerszym zakresie temperatur, który waha się od 10 do 32 stopni. Trzeba jednak pamiętać, że najlepsze efekty daje praca w temperaturze od 15 do 27 stopni. Nie można również zapomnieć o temperaturze otoczenia, czyli tej, która panuje w pomieszczeniu bądź środowisku, które nas otacza. Dopuszcza się pewną różnicę między temperaturą otoczenia a powierzchni. W zależności od tego, jak duża będzie ta różnica pracować będzie się nam łatwiej lub ciężej. Warto pamiętać, że wyższa temperatura otoczenia sprawia, że kosmetyki wysychają znacznie szybciej.

Produkty ścierne

W przypadku wosków znacznie szybciej zachodzi proces ich utwardzania. Bezpośrednio działające na powierzchnię światło słoneczne bardzo zwiększa jej temperaturę. W efekcie produkty ścierne, politury oraz woski nakłada się i usuwa niezwykle trudno. Wyjątkiem jest w tym wypadku produkt zaliczany do serii Ultimate. Można go aplikować nawet wtedy, kiedy na powierzchnię bezpośrednio świeci słońce. Również wilgotność powietrza jest istotnym czynnikiem oddziałującym na łatwość pracy z produktem. Wpływa ona nawet na to czy możliwe jest wykonanie danej czynności.

Sposób na zaparowane szyby

Niska wilgotność połączona z wysoką temperaturą to czynniki zwiększające parowanie płynów i szybkość wysychania. Wysoka wilgotność połączona z niską temperaturą powietrza również istotnie utrudnia pracę z produktami. Może bowiem bardzo mocno wydłużyć czas, który potrzebny jest albo do wyschnięcia, albo do odparowania środka. To, jaki proces zachodzi uzależnione jest od tego, jaki rodzaj produktu zdecydowaliśmy się zastosować. Nie wpływa natomiast na pracę z produktami niska wilgotność połączona z niską temperaturą, a także wysoka wilgotność połączona z wysoką temperaturą.

Podsumowując nasze rozważania, należy stwierdzić, że najkorzystniejsze warunki do stosowania rozmaitych środków samochodowych to chłodne miejsca pozbawione bezpośredniego wpływu promieni słonecznych, temperatura powietrza wahająca się od 15 do 27 stopni, średnia bądź niska wilgotność i delikatny podmuch powietrza.

Kamil Warzecha

Redakcja Meguiars.com.pl

Zobacz również