img

Różne możliwości mycia samochodu – sprawdź jak łatwo to zrobić.

Samodzielne mycie samochodu na osiedlu mieszkaniowym lub innym kompleksie mieszkaniowym nie jest łatwe, o czym przekonało się już wiele osób. Nie każdy może jechać od razu do myjni, lub też zwyczajnie nie ma takiej w pobliżu, co stwarza wiele problemów jeśli chcemy utrzymać estetykę auta. (https://sklep.motogo.pl/meguiars-m12)

Czy jest możliwe mycie auta w miejscach gdzie jest ograniczony dostęp do wody lub brak możliwość kompleksowego mycia?

Tak, poniżej opiszemy co daje nam nowoczesny produkt i pomysły producentów marki Meguiar’s.

Wyposaż się w produkty Meguiar’s

Produkty Meguiar’s przychodzą z pomocą w sytuacjach ekstremalnych, ułatwiając nam utrzymanie czystości samochodu nawet w momentach kiedy się tego w ogóle nie spodziewamy. Nowoczesna technologia kosmetyków samochodowych tak bardzo się rozwinęła, że nie jest nam już potrzebna ogromna ilość wody i dużo miejsca do mycia i czyszczenia samochodu. Dziś skupimy się właśnie na takich alternatywnych rozwiązaniach. Jedna z ciekawszych i praktyczniejszych metod jest Rinseless Washing , czyli mycie bez spłukiwania.

Zabrudzenia samochodu

Tutaj jednak będzie nam potrzebne wiadro i woda, oprócz tego polecamy jeszcze Meguiar's Microfiber Wash Mitt, czyli specjalna rękawice do mycia chroniąca dłonie oraz separator zanieczyszczeń Grit Guard. Ten preparat nie pieni się w trakcie mycia, więc bardzo łatwo i szybko można go wytrzeć zaraz po zakończeniu mycia bez spłukiwania. Skraca to czas jaki trzeba poświęcić na czyszczenie i jest prostsze niż tradycyjne mycie. Kolejną metodą jest Waterless Washing , czyli mycie bezwodne, do którego używamy roztworu w buteleczce z dozownikiem o nazwie Ultimate Wash & Wax Anywhere. Produkt ten szybko i bez problemowo usuwa wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni auta, co zadowoli osoby chcące w prosty sposób umyć auto. Po umyciu lakier trzeba osuszyć ręcznikiem z mikrofibry.

Produkt Ultimate Wash & Wax jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób które mieszkają na osiedlach składających się z wielu bloków mieszkaniowych, gdzie nie ma dużo miejsca i możliwości do mycia aut. Ostatnią technika jest Quik Detailing, czyli szybki Detailing. Ta metoda jest bardzo podobna do waterless washing, ale różnią się tylko jednym szczegółem, a mianowicie przy tej metodzie zostaje usunięty tylko kurz oraz niewielkie zabrudzenia jakie pojawiają się na powierzchni.

Ewelina Karpińska

Redakcja Meguiars.com.pl

Zobacz również