Jazda samochodem, w którym można złożyć dach, jest wyjątkową przyjemnością zwłaszcza, jeśli sprzyjają jej warunki atmosferyczne. Jeśli jednak kabriolet ma zachować swoje walory przez odpowiednio długi czas, nie można zapominać o znaczeniu, jakie odgrywa jego właściwa pielęgnacja. (https://sklep.motogo.pl/meguiars-m12)
Kosmetyka kabrio
Dach kabrio, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku lakieru, jest przez cały czas narażony na niekorzystny wpływ ze strony środowiska naturalnego. Należy zatem liczyć się z tym, że rezygnacja z jego właściwej pielęgnacji przyczyni się do tego, że zabrudzenia staną się coraz bardziej widoczne, a sam dach straci swój naturalny wygląd. Oczywiście, troska o nieskazitelny wygląd dachu kabrio wymaga nie tylko jego pielęgnacji, ale również dokonywania zabiegów czyszczących z wykorzystaniem odpowiednich produktów.
Renowacja dachu
Podstawowym celem produktów pochodzących z oferty firm cieszących się największym powodzeniem na rynku, jest pomoc w szybkiej i skutecznej trosce o dachy. Produkty te sprawdzają się przy tym nie tylko w odniesieniu do dachów tekstylnych, ale również brezentowych, moherowych, a nawet – winylowych. Środki, które są specjalnie przygotowane na tę okazję nie tylko bezpiecznie usuwają zanieczyszczenia, ale również radzą sobie z uporczywymi plamami pojawiającymi się na skutek kontaktu z tak zwaną twardą wodą.
Mogą też uporać się z ptasimi odchodami, a nawet plamami po oleju. Warte podkreślenia jest również to, że skutecznie czyszczą pleśń i poważne zabrudzenia sprawiając, że dech relatywnie szybko odzyskuje dawny wygląd, na którym tak bardzo zależy jego właścicielowi. Oczywiście, nawet najlepsze rozwiązania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, jeśli nie stosujemy ich w sposób przewidzianych przez ich producentów.
Kolejność mycia
Zaleca się więc, aby dach kabrio został w pierwszej kolejności opłukany z wykorzystaniem wody, już ten prosty zabieg umożliwia bowiem pozbycie się luźnych zabrudzeń. Dopiero potem zaleca się spryskanie niewielkiej powierzchni produktami przeznaczonymi do czyszczenia. Sam proces powinien być wykonany z wykorzystaniem specjalnej rękawicy, choć może być ona zastąpiona szczoteczką z mikrofibry. Potem pozostaje już tylko umycie dachu, a następnie jego opłukanie i osuszenie.
Gdy już dach wyschnie, można przystąpić do nakładania specjalnego środka zabezpieczającego. Często mamy w jego przypadku do czynienia z produktem przybierającym formę aerozolu, czynność tę najlepiej wykonywać więc w miejscu osłoniętym od wiatru, aby nie ryzykować utraty zdrowia produkty zabezpieczające zwiększają ochronę dachu między innymi przed promieniowaniem UV.