img

Zabezpiecz swoje opony przed brązowieniem i pękaniem nadając im ciemny mokry połysk!

Opony stworzono tak, aby mogły działać również w ekstremalnych warunkach atmosferycznych.

Podlegają działaniu różnych temperatur, rozmaitych zjawisk pogodowych, wysokich prędkości w długich odstępach czasu. Do tego dochodzą jeszcze niewyobrażalne siły naprężeń oraz momentu obrotowego. Dowiedz się jak należy dbać o wygląd swoich opon oraz ochronić je przed brązowieniem, a także pękaniem. (https://sklep.motogo.pl/meguiars-m12)

Zadbaj o opony

W gumie znajduje się antyozonat, który jest składnikiem zapobiegającym pękaniu, utlenianiu oraz pogarszaniu się zewnętrznej powierzchni gumy. Guma jest zawsze tworzona tak, aby mogła nieustannie pracować w zewnętrznym kierunku opony. Dzięki temu dochodzi do nieustannego odnawiania zewnętrznej powierzchni opony przy pomocy świeżego antyozonatu. Kiedy antyozonat pracuje na zewnątrz opony, a tym samym jest narażony na działanie ozonu znajdujące się w powietrzu, dochodzi do jego brązowienia. Efekt ten określa się jako blooming. Kiedy taki nalot się pojawi, można opony umyć, używając do tego celu szamponu samochodowego bądź środka czyszczącego. Trzeba jednak pamiętać, że zaledwie po kilku tygodniach osad znowu pojawi się na oponach.

Konserwacja opon

By opony były wypielęgnowane, a ich szykowny, głęboki, ciemny kolor utrzymany, należy sięgnąć po specjalne dressingi do opon produkowane przez firmę Mequiar’s. Zawarte w nich składniki sprawiają, że guma jest pielęgnowana specjalnymi związkami. Opatentowane antyozonanty uzupełniają natomiast opony. Dzięki temu ich czarny kolor utrzymuje się o wiele dłużej niż tradycyjne środki do pielęgnacji opon. Specjalne polimery tworzą na powierzchni opon długo utrzymującą się barierę ochronną.

Pielęgnacja opon

Dzięki temu opony są zabezpieczone przed niekorzystną pogodą, a także niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Sięgając po tego rodzaju środki, trzeba jednak pamiętać, aby zawsze nakładać je na czyste oraz suche opony. Wybierając produkt, trzeba brać pod uwagę to, jaki efekt zamierzamy uzyskać. Poniżej krótki przegląd produktów, dzięki którym opony będą długo prezentowały się doskonale, a ich stan techniczny będzie dłużej bardzo dobry.

Next Generation Insane Shine Tire Spray

To środek, który służy do pielęgnacji oraz nabłyszczania opon. Zapewnia naprawdę bardzo ciemny i mokry połysk.

Hot Shine Tire Spray 

To również środek służący do pielęgnacji oraz nabłyszczania opon. Zapewnia wysoki i naprawdę bardzo głęboki połysk. Formuła opiera się na wodoodpornych na wodę polimerach, kopolimerach oraz antyozonantach. To właśnie te substancje sprawiają, że połysk utrzymuje się na oponach przez wiele tygodni.

Ewelina Karpińska

Redakcja Meguiars.com.pl

Zobacz również