img

Zobacz jakie warunki termiczne najbardziej sprzyjają nakładaniu produktów ściernych, politur i wosków Meguiar’s!

Jeśli chcemy mówić o najlepszych warunkach do nakładania produktów ściernych czy wosków należy brać pod uwagę takie kwestie jak temperatura powierzchni, otoczenia, wilgotność oraz wpływ bezpośredniego światła słonecznego, ale również ruchy powietrza.

Najlepszy zakres temperatury do nakładania takich produktów będzie mniej więcej pomiędzy 15 a 27 stopni. Co ważne powierzchnia nie może być ani zimna ani gorąca. Zdrowy rozsądek oraz praktyka mówią, że powinno się unikać stosowania jakichkolwiek produktów, gdy powierzchnia będzie gorąca, ponieważ nie będzie się dało dotknąć lakieru, by taką pracę wykonywać. Jeśli będzie się pracować w odpowiednich dla danego produktu temperaturach również ten efekt jaki będzie można uzyskiwać będzie po prostu lepszy.

Kosmetyki samochodowe

Produkty Meguiar’s to idealna opcja dla tych wszystkich osób, które chcą liczyć na dobre efekty. Jeśli będziemy je wykorzystywać w temperaturze między 10 a 32 stopnie to tak naprawdę będzie można z nimi pracować, ale efekt będzie już gorszy niż przy tym wspominanym wcześnie zakresie. To on daje najlepsze możliwe efekty stosowania tych właśnie produktów. Należy również pamiętać, że im cieplej będzie w otoczeniu tym produkty będą szybciej wysychać albo też będą się utwardzać.

Kiedy nakładać preparaty na lakier

Warto także brać pod uwagę czy nie będzie bezpośredniego wpływu światłą słonecznego, ponieważ będzie ono gwałtownie podnosić temperaturę i nie da uzyskać odpowiedniej efektywności podejmowanych działań. Na naszą pracę wpływać może również ruch powietrza, który może utrudnić nam nakładanie produktu również dlatego, że będzie on szybciej schnął.

Jeśli zwrócimy uwagę na wilgotność powietrza należy przede wszystkim wskazać, że to czynnik, który oddziaływać może na łatwość a także potencjalną trudność wykonywania pracy. To co utrudnia nam pracę to przede wszystkim fakt, że trudno będzie się takim produktem zająć i układanie go na powierzchni stanie się trudniejsze. Wysoka wilgotność będzie wpływać istotnie na czas jaki będzie trzeba odczekać, by w ogóle było można mówić o wyschnięciu takiego produktu. Dlatego najlepsze warunki do nakładania produktów czyszczących, politur i wosków to mniej więcej około 15-27 stopnie i koniecznie również przy średniej bądź niskiej wilgotności. Staramy się również unikać nasłonecznienia i jak wiadomo takich miejsc, gdzie występuje duży ruch powietrza.

Ewelina Karpińska

Redakcja Meguiars.com.pl

Zobacz również