img

Jak prawidłowo dbać o ręczniki do auto detailingu

Jeśli chodzi o czyszczenie tego wirtualnego stada ręczników auto detailingowych, których używasz na co dzień w swojej firmie auto detailingowej, są naprawdę tylko cztery rzeczy, o których musisz pamiętać:

  • Sortuj swoje ręczniki
  • Nie używaj płynu do płukania tkanin
  • Nie używaj wybielacza
  • Pomiń ciepło

Pamiętasz, co twoja matka powiedziała o sortowaniu prania - białe z białym, kolory z kolorami? Jest to dobre rozwiązanie w przypadku ubrań, prześcieradeł i ręczników kąpielowych, ale profesjonaliści zajmujący się autodetailingiem muszą sortować ręczniki według zadań.

detailing

Pierz swoje mikrofibry razem. Ręczniki do okien pierz razem, a ręczniki do czyszczenia trzymaj razem. Rozdzielając ręczniki, zapewniasz, że brud, brud, kłaczki itp. nie będą się zbierać i zanieczyszczać innych ręczników, które są używane do czyszczenia okien lub polerowania albo usuwania wosku.

W Detail King nasze ręczniki z mikrofibry można prać w pralce. Ale przy wszystkich woskach, politurach, olejach i chemikaliach, które są nakładane, a następnie usuwane za pomocą tych wysokiej jakości ręczników, zwykły detergent domowy nie spełni swojej roli. Nie ma mowy, nie ma mowy. Mydło do prania nie zbliży się do czyszczenia i odnawiania tych najważniejszych narzędzi w branży auto detailingu. Jednym z powodów, dla których mikrowłókna działają tak skutecznie, jest fakt, że każde z milionów pojedynczych włókien jest mikroskopijnie podzielone, co pozwala na niezwykłą absorpcję. A to, co wchłaniają, to brud, tłuszcz i zanieczyszczenia.

I aby podkreślić nasz edykt z początku tego wpisu: Nigdy nie używaj wybielacza ani żadnych detergentów z alternatywnymi wybielaczami lub środkami zmiękczającymi tkaniny. Użycie wybielacza podczas prania ręcznika spowoduje, że ręcznik będzie się kłaść, a także zniszczy jego włókna. Zmiękczacze do tkanin - jeśli są używane podczas prania ręczników do auto detailingu - spowodują, że ręcznik nie będzie się prawidłowo wchłaniał podczas użytkowania. Nie trzeba dodawać, że Detail King ma dla Ciebie idealny produkt do czyszczenia wszystkich ręczników prawidłowo. Micro-Klean to silny odtłuszczacz - wysoce skoncentrowany detergent bez wybielaczy i środków zmiękczających tkaniny, opracowany specjalnie do czyszczenia i odnawiania mikrofibry. Składniki zawarte w Micro-Klean mają zdolność do rozkładania i usuwania wszystkich chemikaliów i ciężkich pozostałości. Zmiękczacz wody zawarty w roztworze neutralizuje wapń i magnez w twardej wodzie, które powodują sztywnienie włókien ręczników w krótkim czasie.

Kamil Warzecha

Redakcja Meguiars.com.pl

Zobacz również