img

Skórzana tapicerka w samochodzie- pamiętaj o czyszczeniu i zabezpieczeniu!

Skórzana tapicerka samochodowa to zdecydowanie nie to samo co skórzana sofa w salonie. Tapicerka samochodowa jest częściej i bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych, czyli takich jak działanie promieni słonecznych, klimatyzacja czy tez ogrzewanie zimą. Każda sytuacja, kiedy jeden z tych czynników oddziałuje na materiał tapicerki, bardzo naraża skórę na szybsze zużycie i zniszczenia. Nadmierne ciepło lub zimno wpływa na olejki jakimi jest nasączona skóra, a to powoduje skrócony czas pięknego wyglądu tapicerki skórzanej. (https://sklep.motogo.pl/meguiars-m12)

Pielęgnacja tapicerki

Tapicerka wykonana ze skóry kojarzy się z elegancją i komfortem. Każdy kto kupuje samochód chciałby aby wnętrze było wykonane z jak najlepszej skóry, choć cena jest wyższa niż przy innych materiałach. Skóra daje niepowtarzalną atmosferę, zapach i poziom estetyki, którego nie zapewni żaden inny materiał. Zapewnienie długotrwałego piękna i żywotności dla skóry wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zastosowania specjalnych preparatów. Jeśli tego nie zapewnimy, to w szybkim tempie utracimy wszystkie najważniejsze walory tapicerki skórzanej.

Całość zabiegów pielęgnacyjnych jest prosta i szybka, warto więc poświęcić jej trochę czasu. Jeśli wykonujemy je regularnie, to wszystkie czynności będą zabierać jeszcze mniej czasu, a wygląd foteli będzie olśniewał pasażerów. Do pielęgnacji skóry dziś będziemy polecać głównie produkty marki Meguiar’s, które wypróbowaliśmy i wysoko oceniliśmy ich właściwości.

Skóra w samochodzie

Meguiar’s Gold Class Leather & Vinyl Cleaner

to jeden z produktów zapewniający łatwość czyszczenia i piękny wygląd skóry czy tez winylu, do którego również jest przeznaczony. Produkt ten usunie nawet plamy po kawie, herbacie, zabrudzenia z kolorowych ubrań, ketchupu i wielu innych produktów, które mogą nieprzewidzianie zabrudzić samochód wewnątrz. Atutem tego produktu to także pewność, że nie zniszczy on naturalnych olejków zapewniających połysk i elastyczność skóry. Przed nałożeniem jakiegokolwiek produktu do czyszczenia należy wcześniej usunąć z powierzchni tapicerki kurz i inne większe zabrudzenia. Po tym dopiero, przy użyciu niewielkiej ilości produktu, przystępujemy do właściwego czyszczenia.

Gold Class Leather & Vinyl Cleaner

najlepiej nanieść bezpośrednio na powierzchnię tapicerki lub czyścić ją za pomocą zwykłego ręcznika nasączonego produktem.

Po czyszczeniu ważne jest aby nałożyć odzywkę, a my polecamy Meguiar’s Gold Class Leather. Odżywka ta nie zostawia białego nalotu, daje naturalny połysk i zapewnia długotrwała ochronę.

Kamil Warzecha

Redakcja Meguiars.com.pl

Zobacz również