img

Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak czyścić skórzaną tapicerkę, z którą mamy do czynienia w samochodzie, powinniśmy mieć świadomość tego, że różni się ona nieco od skórzanej sofy zdobiącej nasz salon. (https://sklep.motogo.pl/meguiars-m12Różnica ta wynika przede wszystkim z tego, że ta pierwsza jest narażona na szereg szkodliwych czynników takich, jak choćby promienie UV, ogrzewanie oraz klimatyzacja. Wszystkie one sprawiają, że czas życia skóry ulega istotnemu skróceniu, olejki sprawiające, że sprawia wrażenie miękkiej i prężnej szybciej ulegają bowiem zniszczeniu.

Krok po kroku z tapicerką

Naturalna skóra znajdująca się we wnętrzu samochodu pociąga za sobą szereg korzyści. Na pierwszy plan wysuwa się to, że zapewnia znakomitą atmosferę we wnętrzu auta, poprawia przy tym komfort, z jakim wiąże się przebywanie w nim. Jeśli jednak nie będziemy mieli do czynienia z odpowiednią pielęgnacją, szybko może ulec zniszczeniu. Oczywiście, skórę można czyścić, wielu kierowców podchodzi jednak do tego zagadnienia dość sceptycznie, czyszczenie kojarzy im się bowiem z pracochłonnymi zabiegami o niskiej efektywności.

Skórzana tapicerka

Na szczęście, w rzeczywistości konserwacja nie jest wcale trudna, a jeśli jest dokonywana w sposób regularny – może okazać się nawet łatwa i stosunkowo przyjemna. Pomagają w tym oczywiście specjalistyczne produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry, które sprawiają, że wygląda ona jak nowa, a jednocześnie jest dobrze zabezpieczona. Najlepiej sprawdzają się te środki, które można wykorzystać nie tylko w przypadku czyszczenia skóry, ale również – winylu. Pozwalają one na skuteczne eliminowanie nawet najtrwalszych zabrudzeń, radzą więc sobie między innymi z kawą, keczupem, kolorem z ubrań, a nawet z tłuszczem.

 Kosmetyki samochodowe

Jeszcze przed nałożeniem odpowiedniego preparatu warto jednak sięgnąć po odkurzacz, ten jest bowiem nieoceniony wówczas, gdy chcemy pozbyć się większego brudu oraz kurzu. Oczywiście, samo odkurzanie powinno być wykonywane z pewną ostrożnością, ryzyko jest bowiem związane z porysowaniem lub zadrapaniem skóry.

Kolejną czynnością powinno być naniesienie niewielkiej ilości właściwego produktu na powierzchnię skóry. Osoby, które obawiają się ewentualnych uszkodzeń mogą pomóc sobie wykorzystując aplikator lub zwykły czysty bawełniany ręcznik. Produkty do czyszczenia wciera się bezpośrednio na powierzchnię skóry, ręcznik pozwala zaś na zebranie tych zanieczyszczeń, które pojawiły się na siedzenia.

Robert Antkowiak

Redakcja Meguiars.com.pl

Zobacz również